zverokruh

Zvěrokruh

 | 

eroticky

Erotické horoskopy

 | 

cinsky

Čínské horoskopy

 | 

vyklad

Osobní výklad

 | 

Horoskopy 2013

Horoskopy pro ženy nás baví

<< Zpĕt

Aztécké horoskopy


Jak nalézt své znamení? >>

Staří Aztékové vypracovali horoskopy založené na určitém počtu stálic umožňujících vypočítat dráhy Slunce, Měsíce a planet. Domnívali se, že znamení, v němž se každý jedinec narodil, určovalo celý jeho osud i jeho cestu na onen svět. Hadači měli obrovskou moc, protože žádná individuální ani kolektivní činnost nezačínala bez příznivého vyjádření těchto specialistů na budoucnost. Zároveň nahrazovali vědce, psychology i kněze.

Aztékové obzvlášť uctívali planetu Venuši, velkého opeřeného hada - boha Quetzalcoatla. Jako jitřenka a zároveň večernice byla Venuše symbolem života a smrti.

Aztécký horoskop se zakládal na časovém úseku 20 znamení a obsahoval následující symboly:
Krokodýl    Opice    Vítr    Osel    Dům    Rákos    Ještěrka    Jaguár    Had 
Orel    Smrt    Sup    Jelen    Zemětřesení    Králík    Chalcedon    Voda    Déšť 
Pes    Květina   

Nevíte jaké jste znamení?
Zadejte své datum narození:  (př. 5.12.1973)
 


Voda

Nerovnováha versus rovnováha. Voda bývá umělecky nadaná, má bohatou fantazii a skvělou intuici. Je jí dána velká tvořivost, bystrý úsudek a dobrý intelekt. Také však váhavost a nejistota. Ubližuje si občas přílišným zabýváním se tím, zda je něco „spravedlivé“. Někdy se stává, že není schopna přijmout následky svých činů. Má potřebu neustále přemýšlet. Není důsledná. Zaujímá postoj „všechno nebo nic“. Přechází od jednoho extrému ke druhému. Pokud se naučí přizpůsobit se proudu života, dojde i projasnění mysli a schopnosti se rozhodovat. Umí zvážit a vyvážit i složitá rozhodnutí. Je pravdivá vůči sobě.

Aztéčtí šamani považovali toto znamení za velmi obtížné. Lidé narození ve vodě prý měli posvátné zemi zaplatit velký dluh, vyjádřeno slovy dnes tak populární metafyziky, platit svou " těžkou karmu". Většinou svým zdravím.

Poselství pro vodu: Na své cestě se nauč nechávat si mnohé věci jen pro sebe. Je ti nějak zakázáno vyměňovat si s někým svá tajemství nebo dokonce prozrazovat někomu tajemství jiných. Tvoje cesta se týká jen tebe, nepokoušej se ji tedy prezentovat, vysvětlovat, přikrášlovat nebo vnucovat jiným. Musíš se naučit, že každý nachází svoji vlastní pravdu, která není zprostředkovatelná.

Skutečný poklad mlčenlivosti čeká až na konci duhy. Pak pochopíš, že není více co říci, a nebudeš už hledat kočičí zlato samolibosti, namyšlenosti a pouhého sebevyjádření, ale…

Partneři: Chalcedon, Déšť.

Reklamní sděleníPartnerské horoskopy

  a  

Můj biorytmus

Zadejte datum narození:

fensui

Jaký jste element
podle
Feng Shui?

Zadejte datum narození:

Reklama
Reklama