zverokruh

Zvěrokruh

 | 

eroticky

Erotické horoskopy

 | 

cinsky

Čínské horoskopy

 | 

vyklad

Osobní výklad

 | 

Horoskopy 2013

Horoskopy pro ženy nás baví

<< Zpĕt

Horoskopy radí: Krásné a zdravé vlasy

Jím, tedy jsem

 

Každý odborník na krásu vám prozradí, že vše začíná tou správnou stravou. Chcete-li být krásná navenek a mít hezkou pleť, zdravé nehty a krásné vlasy, měla byste jíst dostatek potravin s obsahem zinku, draslíku, kyseliny listové a kyseliny pantothenové. Vitamíny B, C a E jsou pro změnu velmi důležité pro zdravý lesk vaší hřívy. Samozřejmě není nezbytné hltat plné hrsti tablet a potravinových doplňků. Většina těchto vitamínů a minerálů je běžně obsažena v potravě, takže stačí, když se budete střídmě a zdravě stravovat, dopřejete si dostatek sezónního ovoce a zeleniny, a nezapomenete na vlákninu.

 

 

Správná péče je základ

 

Je také důležité zvolit si správný typ šampónu na vlasy. Na trhu je dnes široký sortiment výrobků, takže není nic lehčího, než je vyzkoušet a vybrat ten správný pro vás. V úvahu byste přitom měla vzít, v jakém stavu jsou vaše vlasy, jestli jsou rovné nebo vlnité, suché, normální, jemné nebo mastné, jestli se vám cuchají nebo kroutí. Pokud si je barvíte, zvolte takový šampon, který vám zajistí dlouhotrvající krásu vaší barvy. Nezapomeňte pravidelně po každém mytí používat kondicionér a jednou za čtrnáct dní svým vlasům dopřát ozdravnou masku nebo zábal. Po mytí vlasy nikdy nekruťte a neždímejte.

 

Hřebelcovat, ale jemně!

 

Naše prababičky to věděly! Proto přísahaly na nejméně sto tahů kartáčem denně. V dnešní uspěchané době si takovou péči nedopřejeme ani u kadeřníka. Navíc na trhu existují desítky typů kartáčů a hřebenů a ani zdaleka nejsou všechny vhodné na takové česání. Pokud chcete mít krásné vlasy, měla byste být u výběru hřebene a kartáče náležitě opatrná. Některé se totiž nehodí na tepelné úpravy a mohly by vlasy zbytečně zahřát a spálit při fénování nebo kulmování, jiné nelze používat na česání mokrých vlasů. Tady je na místě si vybrat správně a za kvalitu si připlatit. Dobrý kartáč vám totiž udělá lepší službu než drahý kadeřník.

 

Z receptů našich babiček

 

Jsou vaše vlasy suché a lámou se? Pak vyzkoušejte domácí zábal z kvalitního za studena lisovaného olivového oleje a z domácích vajec. Smíchejte 5 čajových lžiček se dvěma vajíčky, aplikujte na suché vlasy, době promasírujte a nechte alespoň 15 minut působit. Na závěr opláchněte teplou vodou.

Pokud chcete vašim vlasům dodat lesk a svěžest, propláchněte je po umytí na závěr džbánem studené vody s jedním vymačkaným citronem. Budou se krásně lesknout a vonět po citrusech. V případě, že nemáte po ruce citron, můžete použít kapku jablečného octa. Takový oplach dobře poslouží i v případě mastných vlasů.

Máte-li neposlušné vlasy a roztřepené konečky, dopřejte si pravidelně závěrečný hydratační oplach medovým roztokem. Na litr vody vám stačí jedna lžíce medu. Vlasy se budou lépe rozčesávat, zůstanou hladké, hedvábné a lesklé.

Jsou vaše vlasy celkem v pořádku, ale přesto byste jim rády dopřály nadstandardní bylinnou péči? Zkuste odvar z kopřivy, rozmarýnu nebo černého bezu. Hrst bylinek louhujte alespoň půl hodiny. Získáte krásnou hřívu vonící jarní loukou.

Reklamní sděleníPartnerské horoskopy

  a  

Můj biorytmus

Zadejte datum narození:

fensui

Jaký jste element
podle
Feng Shui?

Zadejte datum narození:

Reklama
Reklama